Krémová zeleninová polévka s kuchyňským robotem

Krémová zeleninová polévka je perfektním jídlem pro každé roční období. Tato lahodná a výživná polévka je plná vitaminů a je ideální pro zahřátí v chladnějších měsících, ale stejně tak osvěží během teplejších dnů. Použití kuchyňského robota vám usnadní přípravu tím, že rychle a efektivně naseká zeleninu a pomůže vám připravit hladkou a bohatou konzistenci polévky. Je to skvělý způsob, jak využít sezónní zeleninu a připravit rychlou, ale výživnou večeři pro celou rodinu. Navíc, tento recept můžete snadno přizpůsobit podle vašich dietních preferencí nebo dostupných ingrediencí.

Postup

  1. Příprava zeleniny: Oloupejte a nakrájejte zeleninu na menší kousky. Cibuli a česnek také oloupejte.
  2. Zpracování zeleniny v kuchyňském robotu: Vložte cibuli a česnek do kuchyňského robota a nasekejte je na jemno. Přidejte ostatní zeleninu a nasekejte ji na střední kousky.
  3. Vaření zeleniny: V hrnci zahřejte olivový olej a přidejte nasekanou zeleninu z robota. Osmažte několik minut, dokud zelenina mírně nezměkne.
  4. Přidání vývaru a vaření: Přilijte zeleninový vývar, osolte, opepřte a nechte vařit, dokud zelenina není měkká, což obvykle trvá 15-20 minut.
  5. Rozmixování polévky: Vložte zeleninu s vývarem zpět do kuchyňského robota a zpracujte do hladké krémové konzistence. Alternativně můžete použít ponorný mixér přímo v hrnci.
  6. Dochucení a servírování: Vraťte polévku do hrnce, přidejte smetanu nebo kokosové mléko a zahřejte, aniž byste polévku přivedli k varu. Ochutnejte a případně dochuťte. Podávejte ozdobené bylinkami a s čerstvým pečivem.