Kuchyňské roboty Sencor

Kuchyň je v mnoha domácnostech středobodem, kde se připravují chuťovky všech druhů. K tomu je však zapotřebí mít po ruce odpovídající náčiní. V současné době stoupá popularita kuchyňských robotů, které kombinují hned několik samostatných spotřebičů v jednom robustním balení. A samozřejmě ani zde nesmí chybět značka Sencor. 

Na následujících řádcích vám kuchyňské roboty Sencor detailně představíme. Podíváme se, čím se odlišují od ostatních značek na trhu a jak je firma označuje. Samozřejmě neopomeneme ani krátké okénko do velmi zajímavé historie a současnosti této značky, která to z Japonska dotáhla až do České republiky.

  • Specifika – kuchyňské roboty Sencor bodují svým designový provedením v pastelových barvách a retro stylu, výkonnými motory a několika zajímavými funkcemi, hlavní důraz klade na zajištění nejnižší ceny na trhu
  • Označení – modely jsou označeny písmeny STM a číselným kódem, netvoří žádné ucelené produktové řady
  • Historie – vznik v Japonsku roku 1969, využití know-how ze Spojených státu a Evropy, inovace v oblasti autorádií a Hi-Fi systémů, postupný přesun těžiště podnikání do Evropy
  • Současnost – značka je v rukou české společnosti HP FAST s.r.o., portfolio čítá stovky produktů z oblasti spotřební a kuchyňské elektroniky, výroba probíhá prostřednictvím smluvních partnerů

Specifika kuchyňských robotů Sencor

Značka Sencor je v obecném povědomí zapsána jako výrobce levné spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Její produkty bývají oblíbené pro svou spolehlivost a obstojnou úroveň řemeslného zpracování. Mezi hlavní nevýhody patří zejména životnost na hraně záruční doby. V poslední době však postupně proniká i do vyšších tříd a přichází s designově i funkčně výborně zpracovanými modely.

Kuchyňské roboty Sencor si vydobyly poměrně dobré jméno. Stojí za tím vysoká kvalita použitých materiálů, poměrně široká paleta příslušenství a funkcí a současně velmi nízká pořizovací cena. Jednotlivé modely nikdy nemohou konkurovat nejsilnějším značkám na trhu, své zákazníky si však najdou. 

Design

Modely Sencor se od většiny ostatních značek odlišují hlavně svým nápaditým designem. Nabídku firmy tvoří roboty vyvedené v různých pastelových odstínech, některé z nich se navíc snaží napodobit retro vybavení kuchyně. Podle rozpočtu můžete sáhnout po kombinace plastu nebo kovu či provedení s celokovovým tělem.

Příkon

Velkou devizou většiny kuchyňských robotů Sencor je jejich motor. Vyznačuje se příkonem okolo 1 000 W, díky čemuž bez větších problémů zvládnou všechny náročnější činnosti. Pohonné jednotky nejlevnějších kousků vytáhnou zhruba o 300 Wattů méně, což je předurčuje hlavně k míchání, šlehání a hnětení. Společnost svým motorům věří natolik, že na ně nabízí prodlouženou šestiletou záruku.

Vzorový kuchyňský robot – Sencor STM 3620 WH

Funkce

Sencor už dávno není jen producentem levných napodobenin větších značek, ale aktivně přichází s novými technologiemi. Zajímavé vychytávky naleznete i u jeho kuchyňských robotů. Pojednává o nich následující tabulka:

FunkceK čemu slouží?
Smart Power & EnergyZajištění optimálních otáček v jednotlivých rychlostních stupních
LED osvětleníDesignový prvek i osvětlení surovin v míse pro zlepšení přehledu
NutriBlenderK rychlé přípravě zdravých nutridrinků

Nabídka

Jak jsme již uvedli výše, nabídka společnosti Sencor je prakticky nekonečná. Kromě velké bílé elektroniky značka prakticky všechny myslitelné produkty od domácích spotřebičů přes chytré hodinky a náramky až po fitness váhy a televizory. V podstatě tak není problém mít většinu osobního i domácího vybavení od jediného výrobce.

Cena

Strategie firmy Sencor doslova stojí na nízkých cenách. V každém segmentu nabízí hned několik modelů výrazně levněji než ostatní značky. V případě kuchyňských robotů začíná zhruba na 2 000 Kč, maximální požadovaná suma potom činí 8 000 korun. 

Označení

Sencor své produkty neklasifikuje do žádných produktových řad a ani v samotném číslování jednotlivých modelů nelze hledat logiku. Kuchyňské roboty jsou označovány kombinací písmen STM a několika čísly.

Historie značky

Společnost Sencor vznikla roku 1969 v Japonsku. Země v té době hledala cesty, jak svou ekonomiku vyvést z poválečné krize a řešení nalezla v nákupech know-how ze Spojených států a Evropy. A právě na těchto znalostech společnost vznikla jakožto výrobce spotřební elektroniky. 

V 70. letech společnost výrazně prosperovala a postupně vstupovala do nových odvětví. Obrovský úspěch zažila se svými kazetovými magnetofony a autorádii, s nimiž úspěšně pronikla na evropský trh. Sencor stojí také za vznikem prvního vícestopého stereo magnetofonu. Mezi jeho další úspěchy patří také rozšíření Hi-Fi systémů. V 90. letech došlo k přesunu společnosti do Evropy, odkud pocházela většina zákazníků.

Současnost značky

Po mnoha peripetiích se značka dostala do rukou české firmy FAST HP s.r.o., která v České republice provozuje síť Planeo Elektro. V souvislosti s tím došlo k masivnímu rozšíření sortimentu. Firma do svého portfolia přijala stovky nových produktů různého druhu. Hlavní pozornost věnuje kuchyňským spotřebičům a spotřební elektronice.

Zajímavostí je, že Sencor žádný ze svých produktů přímo nevyrábí, nevlastní totiž žádné kapacity. Zhotovení jednotlivých výrobků si objednává u svých smluvních partnerů v Číně, Jižní Koreji, Turecku či České republice. Samotná FAST HP zajišťuje pouze záruční servis.

Další stránky