Domácí zmrzlina s kuchyňským robotem

Domácí zmrzlina je skvělý způsob, jak si užít osvěžující pochoutku přesně podle svého gusta. Příprava zmrzliny s kuchyňským robotem přináší možnosti snadného experimentování s různými příchutěmi a konzistencemi. Tento postup vám umožní vytvořit hladkou a krémovou zmrzlinu bez potřeby speciálního zmrzlinovače.

Ingredience:

 • 500 ml smetany na šlehání (33 % tuku)
 • 250 ml kondenzovaného slazeného mléka
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • Případně čerstvé ovoce, čokoládu nebo oříšky pro přidání do zmrzliny

Postup:

 1. Chlazení smetany: Ujistěte se, že smetana na šlehání je dobře vychlazená. Pro nejlepší výsledky ji dejte na několik hodin do lednice.
 2. Šlehání smetany: Do mísy kuchyňského robota vložte smetanu na šlehání. Použijte šlehací nástavec a šlehejte smetanu na vysokou rychlost, dokud nevytvoříte pevné špičky. To obvykle trvá 3-5 minut.
 3. Přidání kondenzovaného mléka a vanilky: Snižte rychlost robota a postupně přidávejte kondenzované slazené mléko a vanilkový extrakt. Šlehejte jen do té doby, dokud se všechny ingredience nespojí do hladké směsi.
 4. Přidání dalších ingrediencí: Jestliže chcete přidat další příchutě jako čerstvé ovoce, čokoládu nebo oříšky, nyní je správný čas. Jemně je vmíchejte do směsi.
 5. Zmrazení: Přeneste směs do vhodné nádoby, která může jít do mrazáku. Povrch směsi překryjte potravinovou fólií nebo pečicím papírem, aby se zabránilo tvorbě ledových krystalků.
 6. Dokončení zmrzliny: Nechte zmrzlinu ztuhnout v mrazáku nejméně 6 hodin nebo přes noc pro nejlepší výsledky.
 7. Podávání: Před podáváním nechte zmrzlinu chvíli odpočívat na pokojové teplotě, aby se lehce zjemnila a byla snadněji servírovatelná.

Tento základní recept můžete libovolně variabilně přizpůsobovat a vytvářet tak nekonečné množství chutí a variací. Užijte si přípravu a ochutnávku vaší vlastní domácí zmrzliny!