Kuchyňské roboty Kenwood

Hitem posledních let jsou bezesporu kuchyňské roboty, kterých si zákazníci cení zejména pro širokou nabídku funkcí a vysoký výkon. Mezi nejznámější výrobce těchto spotřebičů patří i britská značka Kenwood, která je dnes součástí koncernu De’Longhi. Její produkty jsou oblíbené zejména pro kvalitu a dlouhou životnost, vysoký výkon a luxusní designové provedení.

Tímto článkem si klademe za cíl seznámit vás s nejvýznamnějšími skutečnostmi týkajícími se kuchyňských robotů Kenwood. Nabídneme vám popis specifických vlastností a způsobu označování jednotlivých produktů značky. Závěrečnou část potom věnujeme krátkému okénku do historie a současnosti.

  • Specifika – kuchyňské roboty Kenwood jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, osazeny výkonným motorem s 10letou zárukou a řadou inovativních technologií
  • Označení – nabídka čítá čtyři produktové řady lišící se cenovkou, nabídkou příslušenství a funkcí
  • Historie – vznik v roce 1947 ve Velké Británii, inovativní výrobce domácích spotřebičů
  • Současnost – součást rodiny De’Longhi, značka ceněná pro svou vysokou kvalitu

Specifika kuchyňských robotů Kenwood

Značka Kenwood si dlouhodobě udržuje renomé vyšší střední třídy na poli domácích spotřebičů. Její modely nabízejí vysokou kvalitu provedení za stále ještě poměrně rozumnou cenu. Již odpradávna klade důraz na výkon motoru, dostatek příslušenství a inovativní technologie.

Kuchyňské roboty Kenwood se kromě domácností často využívají i v restauračních provozech. Oblíbené jsou zejména pro svou dlouhověkost a odolnost všech součástek, které jsou stavěné i na nepřetržitý chod. 

Motor

Motor je základní součástí každého spotřebiče. Tvůrci značky Kenwood to dobře vědí, a proto své kuchyňské roboty osazují výkonnými a kvalitními pohonnými jednotkami. Jen výjimečně se setkáte s příkonem nižším než 1 000 W. U nejnovější řady motorů značka poskytuje prodlouženou záruku 10 let. 

Materiál

Kuchyňské roboty Kenwood bývají ceněny pro svou dlouhou životnost. Valná většina modelů s výjimkou těch nejlevnějších je celokovová, vyrobena z nerezové oceli. Totéž platí i pro příslušenství a nejnamáhanější vnitřní součástky. Vysoká úroveň použitých materiálů je dokládána certifikáty kvality. 

Vzorový kuchyňský robot – Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite

Funkce

Asi každý zákazník dbá během nákupu domácího robota hlavně na množství a kvalitu nabízených funkcí. Inovace ke značce Kenwood patří, o čemž svědčí řada patentovaných technologií. Tabulka níže obsahuje přehled těch nejvýznamnějších:

FunkceK čemu slouží?
Mísa 7L EasyWarmOhřev surovin pro rychlejší dosažení potřebného efektu
EasyWeighPřesná váha přímo v míse pro ušetření času
SimpleTouch Přednastavené programy pro zjednodušení práce robota
DuoBowlDvě pracovní mísy k zajištění bezproblémového pečení

Nabídka

Nabídka spotřebičů značky Kenwood zahrnuje bohatou paletu kuchyňských pomocníků. Kromě robotů se jedná také o odšťavňovače, mixéry, váhy, mlýnky na maso nebo sekáčky. 

Cena

Kenwood je již od svého vzniku výrobcem pro vyšší střední třídu. Tomu odpovídá i cenovka jejích produktů, která se u robotů standardně pohybuje mezi 6 000 a 12 000 Kč. V nabídce ale naleznete i dražší přístroje určené zejména do restauračních zařízení a náročných podmínek. Nejnižší plastová řada zase začíná na zhruba 2 000 korunách.

Produktové řady

Kuchyňské roboty Kenwood lze rozdělit do čtyř základních produktových řad, které se od sebe liší cenovkou, typem použitého materiálu, počtem funkcí a rozsahem příslušenství. Nesou názvy kMix, Chef a Major, Titanium Chef Patissier XL a Cooking Chef XL. V některých případech bývají poslední dvě řady řazeny do skupiny Chef a Major. Samotná společnost Kenwood je ale prezentuje odděleně.

Nejlevnější plastové modely nejsou do produktových řad zařazeny. Důvodem jejich uvedení na trh je snaha uspokojit poptávky méně náročných zákazníků. 

kMix

Nižší řada kuchyňských robotů Kenwood je určena domácnostem, které prahnou po co nejvýhodnější ceně. Plášť, mísa i vnitřní součástky jsou vyrobeny z nerezu. Příkon motoru se pohybuje od 700 do 1 000 W a přístroje bez větších problémů zvládnou základní práce, jako jsou šlehání, míchání nebo krájení těstovin. Řadu dalších nástavců je navíc možné dokoupit.

Chef a Major

Produktová série Chef a Major je hbitým skokem do vyšší střední třídy, jejíž cenovka začíná na 10 000 Kč. Samozřejmostí je celokovové provedení, motor o výkonu nad 1 000 W a objemná 7litrová mísa. Modely z této skupiny jsou navrženy s ohledem na používání v náročných domácnostech i profesionálních provozech. 

Dvacítka nejrůznějších nástavců zajistí prakticky všechny myslitelné činnosti. Samozřejmostí je desetiletá záruka na motor a doživotní na metly.  

Titanium Chef Patissier XL

Ve své podstatě se nejedná o svébytnou produktovou řadu, ale jakousi prémiovou podskupinu řady Chef a Major. Za cenovku okolo 30 000 Kč dostanete profesionální spotřebič, který nahradí většinu kuchyňského vybavení – snad kromě sporáku a trouby. O výkonném motoru, plášti a součástkách z nerezové oceli či bohaté paletě příslušenství asi nemusíme dlouho hovořit.

Cooking Chef XL

Jestliže jsme předcházející řadu nazvali prémiovou podskupinou, tak v případě robotů Cooking Chef XL se jedná přímo o vlajkovou loď značky. Vychází také z řady Chef a Major, ale všechny prvky dotahuje k naprosté dokonalosti. 

Kromě klasické přípravy těsta umožňuje také vařit pomocí indukčního topného tělesa s možností plynulé regulace teploty. Díky přednastaveným receptům budete přesně vědět, kolik surovin potřebujete. 24 nástavců se postará o více než 100 různých činností. 

Historie značky

Společnost Kenwood spatřila světlo světa roku 1947 ve Velké Británii. Prvním produktem se stal toustovač vynalezený Kennethem Woodsem. Jednalo se o první spotřebič svého druhu, který zvládl toast opéct z obou stran, aniž bylo nutné se jej dotknout rukou. Není divu, že se brzy rozšířil do celé Evropy. Hned v roce 1950 jej doplnila první verze kuchyňského robotu Kenwood Chef.

V následujícím období firma pokračovala v aktivní inovátorské činnosti. Mimo jiné představila kuchyňský robot s možností plynulé regulace rychlosti či první kompaktní kuchyňský robot s motorem umístěným ve spodní části. Následovala expanze do celého světa a akvizice menších firem zabývajících se kupříkladu výrobou vah nebo žehlicích stanic. 

Současnost značky

Moderní dějiny značky se začaly psát v roce 2001, kdy se stala součástí italského koncernu De’Longhi. Součástí transakce se kromě samotné značky staly také rozsáhlé výrobní kapacity Kenwood v Číně. V následujících letech pokračoval vývoj oceňovaných kuchyňských spotřebičů včetně revoluční řady kuchyňských robotů Kenwood Chef. 

I pod patronátem De’Longhi si značka udržuje své renomé a dobrou pověst. O jejích produktech se traduje, že se předávají z generace na generaci. 

Další stránky