Kuchyňské roboty ETA

Kuchyňské roboty si v posledních letech získávají oblibu milovníků vaření a pečení. Mezi renomované značky patří také firma ETA, která se svými modely sbírá jedno ocenění za druhým. Roboty z její dílny jsou oblíbené zejména pro bohatou škálu funkcí, příslušenství a doplňků, výkonné motory a konstrukce z jakostních materiálů.

V následujícím článku vám nabídneme přehled těch nejdůležitějších informací, které se značky ETA týkají. Podíváme se na zoubek specifikům jejích produktů, označení produktových řad a neochudíme vás ani o stručný exkurz do historie a současnosti společnosti.  

  • Specifika – kuchyňské roboty ETA jsou vyrobené z kvalitního materiálu, osazené výkonnými motory a nabízejí řadu unikátních funkcí
  • Označení – značka své produkty dělí do tří produktových řad zvaných Gratussino, Gustus a Gratus, které se liší cenou a úrovní vybavení
  • Historie – vznik v Čechách roku 1943, orientace na výrobu domácích spotřebičů, do roku 1989 státní podnik
  • Současnost – jeden z nejoblíbenějších výrobců elektroniky v České republice, orientace na vyvážený poměr mezi kvalitou a cenou

Specifika kuchyňských robotů ETA

Značka ETA má dlouholetou zkušenost s výrobou domácích spotřebičů. Mezi zákazníky je oblíbená zejména pro vynikající poměr mezi kvalitou a cenou a důraz, který klade na snadnou a pohodlnou manipulaci. Oceňována bývá také široká paleta příslušenství a doplňkových funkcí.

Kuchyňské roboty ETA dobyly nejen český trh. Její portfolio zahrnuje jak kousky pro menší a nenáročné domácnosti, tak i spotřebiče určené do rukou profesionálů ve vyhlášených restauračních zařízeních. Samozřejmostí je vysoká kvalita použitých materiálů a spolehlivost za všech okolností. 

Materiál

S výjimkou nejnižší produktové řady jsou všechny kuchyňské roboty ETA vyráběny v celokovovém provedení. Plášť i nástavce z nerezu zajišťují dlouhou životnost a luxusní vzhled. Mísa se jen tak snadno nepoškrábe a nemusíte se bát ani toho, že by snad pod tlakem hnětačů praskla.

Vzorový kuchyňský robot – ETA Gratussino 0023 90080

Motory

V nabídce nenaleznete model, který by byl vybaven motorem slabším než 600 W. Výkon je tedy dostatečný pro většinu běžných činností. Produkty z nejdražší produktové řady Gratus se potom pyšní pohonnou jednotkou o síle 1 500 W, která poskytuje dostatek energie i profesionálním kuchařům.

Funkce

Kuchyňské roboty ETA se vyznačují bohatou paletou nejrůznějších funkcí. Každé balení obsahuje množství nástavců pro různorodé činnosti.  

FunkceK čemu slouží?
PULSE Krátkodobé dosažení maximálních otáček pro rychlé zpracování surovin
Gluten free hákPro zpracování bezlepkových potravin
Disková struhadlaSnadné a rychlé nastrouhání všech myslitelných surovin

V tabulce jsme záměrně neuváděli přehled nástavců a bezpečnostních pojistek. Jejich charakter se totiž nijak nevymyká běžnému standardu.

Nabídka

Portfolio společnosti ETA je velmi široké a zahrnuje řadu domácích spotřebičů od vysavačů přes žehličky a větráky až po šlehače, mixéry a kuchyňské roboty. Zájemci si tak mohou takřka kompletně, až na velké bílé spotřebiče, vybavit domácnost sortimentem jediné značky. 

Cena

Společnost ETA odpradávna stavěla na vyváženém poměru mezi cenou a kvalitou. Její nabídka kuchyňských robotů tedy čítá jak levné modely s cenovkou nepřesahující 4 000 Kč, tak i luxusní přístroje, které jsou k mání za více než 20 000 korun.

Produktové řady

Kuchyňské roboty ETA jsou pro větší přehlednost rozděleny do tří samostatných produktových řad zvaných Gratussino, Gustus a Gratus. Liší se od sebe jak škálou funkcí a příslušenství, tak cenovkou.

Gratussino

Nejnižší produktová řada značky nese název Gratussino. Nejlevnější model zvaný Smart je jako jediný vyroben z kombinace plastu a nerezového kovu, všechny ostatní jsou celokovové. Výbava čítá 800W motor, mísu o objemu 4,5 l a možnost volby ze 6 různých rychlostí. Roboty využívají pokročilejší techniku planetárního míchání.

Základní funkce zahrnují míchání, šlehání a mixování. S paletou dokoupitelných nástavců však můžete také sekat, krájet, strouhat nebo mlít. 

Gustus

Střední třída nesoucí označení Gustus začíná na 10 000 Kč a je určena náročnějším uživatelům. Roboty mají nerezový plášť i většinu součástek, jsou vybaveny mísou o objemu 6 litrů a motorem o příkonu 1 200 W. Umožňují volit z 8 různých nastavení rychlosti. 

Základní paleta nástavců umožňuje hnětení, mísení, šlehání, mixování či mletí masa. Samozřejmostí je možnost dokoupit další moduly pro odšťavňování či mletí nebo hák pro přípravu bezlepkového těsta. 

Gratus

Prémiová řada kuchyňských robotů Gratus se od svého uvedení na trh dočkala několika významných ocenění. Modely Storio Retro, Max a Kuliner jsou vybaveny vysoce výkonnými motory o příkonu nad 1 000 W. Samozřejmostí je kompletní výbava, která je již součástí balení a dlouhověké nerezové provedení. Cenovka této řady ovšem přesahuje hranici 15 000 Kč. 

Historie značky

Základy značky ETA položil roku 1943 Jan Pošvic, který v Hlinsku založil Elektrotechnickou akciovou společnost ESA. Prvním artiklem se staly elektrické žehličky. V roce 1948 byla firma znárodněna a začleněna do národního podniku Elektro-Praga Hlinsko. Zde probíhala výroba vysavačů, které se brzy staly vlajkovou lodí značky.

V roce 1960 byla registrována ochranná známka ETA a společnost postupně přicházela s novými spotřebiči – kuchyňskými mixéry, fény, revolučními typy žehliček a vysavačů. Po roce 1989 přešla ETA do rukou privatizačních fondů velkých bank a roku 2001 došlo ke vstupu strategického partnera Plastkov s.r.o. Společnost následně zahájila rychlý vzestup a postupně přicházela s novými řadami spotřebičů. 

Současnost značky

Značku ETA v současné době drží zlínská firma HP Tronic, které se daří postupně rozšiřovat nabízený sortiment a expandovat i na trhy mimo Českou republiku. Na českém trhu si ETA udržuje značnou popularitu a dlouhodobě boduje v soutěžích o nejdůvěryhodnější firmu. Její výrobky jsou oblíbené zejména pro svou dlouhou životnost, vysokou kvalitu a rozumnou cenovku. 

Další stránky